Elektronika II. - Přenosová technika - Učebnice - Základní studijní materiál pro Střední školy - Jan Kesl
nové zboží

Elektronika II. - Přenosová technika - Učebnice - Základní studijní materiál pro Střední školy - Jan Kesl

Elektronika II. - Přenosová technika - Učebnice - Základní studijní materiál pro Střední školy - Jan Kesl
nové zboží

Učebnice "Elektronika 2" seznamuje studenty s vlastnostmi elektronických součástek: rezistoru, kondenzátoru, cívky, diody, tranzistoru, tyristoru a integrovaného obvodu, a dále s jejich aplikací v jednoduchých obvodech, zejména v usměrňovačích, zesilovačích a oscilátorech.

"Elektronika 2" bezprostředně navazuje na první díl, kde byly vysvětleny vlastnosti elektronických součástek od nejjednodušších rezistorů, kondenzátorů až po integrované obvody a bylo popsáno jejich základní použití v elektronických obvodech, usměrňovačích, zesilovačích a oscilátorech. Jmenované celky se používají v aplikacích, o kterých pojednává tento díl učebnice.

Obsah lze rozdělit do třech tematických celků:
V první části se student seznámí se základy impulzové techniky a s využitím polovodičových součástek v silnoproudé elektrotechnice.
Druhá část se zabývá principy přenosu informace (elektroakustika, modulace, demodulace, vznik a šíření elektromagnetických vln).
Třetí část se zabývá rozhlasovým a televizním přenosem.

Pomocí učebnice "Elektronika 2" student snadněji pochopí základní pojmy elektroniky, neboť je kladen důraz na jednoduchost a přehlednost. Příklady výpočtů jsou uváděny jen výjimečně, a to v kontrolních otázkách u konce každé kapitoly. Správné odpovědi jsou uvedeny na konci učebnice.

Třídílná učebnice byla vydána pro potřeby středních škol neelektrického zaměření a pro SOU, kde se očekává probírání látky do menší hloubky, než je tomu u středních průmyslových škol elektrotechnických. Sám autor učí v SOU sklářském, kde napsáním těchto tří učebnic řešil nedostatek vhodné literatury.

  1. Impulzová technika
  2. Výkonová elektrotechnika
  3. Elektroakustika
  4. Modulace, směšování, demodulace
  5. Vznik a šíření elektromagnetických vln
  6. Rozhlasový přenosový řetězec
  7. Televizní přenosový řetězec
  8. Literatura

120 stran

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788073002060
Nakladatelství: BEN technická literatura
Autor: Kesl Jan
Rok vydání: 2006
Stav: nové zboží
178 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby