Partneři

apartmanyaber.jpg
Apartmány Aber

 

profisport.jpg

Obchodní podmínky

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 

Obchodní podmínky Antikvariátu Karlovy Vary

1. Obecná ustanovení

Antikvariát Karlovy Vary je součástí kamenné prodejny Odborná literatura Dino.

V internetovém antikvariátu nabízíme tituly jak ze zásob prodejny, tak ze zásob z našeho antikvariátního skladu.

Proto nabízíme jak tituly nové (většinou již několik let na trhu nebo již rozebrané), tak antikvariátní použité.

U titulu je proto uvedena informace:

nová (kniha nová může mít i minimálním poškození)

    zachovalá (kniha použitá s drobným poškozením)

    dobrá (drobná poškození jedno závažnější)

    uspokojivá (více závažnějších poškození)

Fotografie zobrazuje skutečný stav knihy.

2. 0BJEDNÁNÍ A REZERVACE KNIH

Ceny jsou v českých korunách včetně DPH a reflektují stav daného titulu. U nových knih respektujeme doporučenou cenu nakladatele. V poznámce je uvedena případná sleva z doporučené ceny. Jsme plátci DPH.

Knihy lze objednat přímo z objednávkového systému nebo e-mailem uvedeným v kontaktech.

Platba je možná pouze na dobírku nebo hotovostně (příp. kartou) přímo na prodejně.

Rezervované knihy odesíláme nejpozději do druhého dne. O jiném termínu vás budeme informovat na váš e-mail.

Knihu si můžete nezávazně rezervovat po dobu jednoho týdne na prodejně k osobnímu odběru. Kupní smlouva je uzavřena okamžikem převzetí a zaplacení knihy na prodejně. Od takto uzavřené kupní smlouvy nelze odstoupit ve smyslu článku 4. Jste povinni si knihu při převzetí řádně prohlédnout a zkontrolovat vady, opotřebení a pod.

3. ZASÍLÁNÍ KNIH

Objednané knihy zasíláme výhradně českou poštou na dobírku. Poštovné je 120,-Kč. Zboží nad 2000,-Kč zasíláme zdarma.

Platba dobírky na Slovensko je 200,-Kč u dobírky do 2kg. Zásilky nad 2 kg platba poštovného 450,-Kč.

Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky k "zaslání poštou". Na takto uzavřené smlouvy se vztahuje právo odstoupit od smlouvy podle článku 4 a dalších následně uvedených podmínek.

4. PRÁVO ODSTOUPIT OD SMLOUVY

U zasílaných knih právo odstoupit od smlopuvy a to do 14 dnů bez udání důvodu. Lhůta 14 dnů začíná převzetím zboží vámi nebo třetí osobou. O tomto rozhodnutí prosím informujte Antikvariát Karlovy Vary a to e-mailem na adresu dinoknihy@iol.cz, nebo poštou na adresu Odborná literatura Dino, I.P.Pavlova 36, 36001 Karlovy Vary formou prohlášení nebo sdělení ve výše uvedené lhůtě 14 dní.

Pokud odstoupíte od smlouvy, budou vám vráceny všechny platby, které jsme od vás obdrželi a to bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dní na vaši uvedenou adresu. Zákazník odpovídá za snížení hodnoty zboží v důsledku nevhodného nakládání s tímto zbožím.

Příklad: Oznámení o odstoupení od smlouvy

Adresát: Mgr. Jitka Suljakovićová Odborná literatura Dino, I.P.Pavlova 36, 36001 Karlovy Vary

Datum obdržení:

Jméno a příjmení kupujícího:

Podpis a datum

5.Důsledky nepřevzetí zásilky se zbožím

Nepřevezmete-li zboží zaslané na dobírku a toto zboží se nám vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody za dopravu a balné a jsme oprávněni od kupní smlouvy odstoupit a požadovat vymáhání nákladů na zaslání (120,- Kč, redsp.200,-Kč, 450,-Kč) Pokud požadujete opětovné zaslání zboží, jste povinni uhradit náklady za dvojí zaslání s tím spojené.

6.Vadné plnění

Věc je vadná pokud není dodána v deklarované jakosti. Nemáte práva z vadného plnění, jedná li se o vadu, kterou jste museli s vynaložením obvyklé pozornosti poznat již při uzavření smlouvy. Vaší povinností je si zboží prohlédnout co nejdříve od převzetí. Neoznámíte-li vadu včas pozbýváte právo odstoupit od smlouvy. Dle § 2156 občanského zákoníku je kupující oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od ptřevzetí. podle § 2167 Občanského zákoníku se ustanovení § 2167 nepoužije u použité věci na vadu odpovídající míře používání a opotřebení, kterou věc měla v době převzetí kupujícím. Podle § 2168 občanského zákoníku si lze při koupi použitého spotřebního zboží ujednat zkrácení doby pro uplatnění práv z vadného plnění na polovinu. Potvrzením objednávky u rezervace zboží z našeho internetového obcchodu přistupujete u antikvariátního zboží na toto ujednání o zkrácení doby pro uplatnění práv z vadného plnění na 1 rok.

7. Reklamační řád

Jakmile zjistíte vadu zboží je vaší povinností nás o tom informovat (popsat vadu) bez zbytečného odkladu osobně, poštou nebo e-mailem na výše uvedenou adresu, též na adresu v kontaktech. Současně nebo bez zbytečného odkladu zašlete na výše uvedenou adresu zboží pro posouzení reklamace s informací, jaký způsob reklamace jste zvolili. (Sleva, odstoupení od smlouvy, vrácení peněz) Reklamaci posoudíme do 14 dní a o vyřízení vás budemem informovat. V případě oprávněné reklamace máte právo na vrácení nákladů účelně vynaložených při uplatnění reklamace.

8. Závěrečná ustanovení

Potvrzením objednávky u rezervace z internetového obchodu berete na vědomí, že se náš vzájemný vztah řídí českým právním řádem a dále výslovně udělujete souhlas se zpracováním svých osobních údajů zadaných v objednávce/rezervaci v souladu se zákonem č. 101/2000Sb. Souhlas můžete kdykoliv odvolat e-mailem na adresu dinoknihy@iol.cz.

 

Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito podmínkami, které se tímto stávají součástí kupní smlouvy.