Skvosty Prahy - Petr David a kol.
nové zboží

Skvosty Prahy - Petr David a kol.

Skvosty Prahy - Petr David a kol.
nové zboží

Nádherná obrazová publikace představuje nejkrásnější, nejvýznamnější a nejzajímavější architektonické, kulturní, historické i přírodní památky Prahy.
Kniha je sestavena jako poznávací procházka; čtenáře zasvěceně provádí městem a její první kroky vedou do samého srdce českého království, do korunovační komory Chrámu sv. Víta. Pak postupně na jejích stránkách objevujeme zbytek města. Klenot české gotiky, Pražský hrad, a jeho Palácové zahrady, půvabný Královský letohrádek, který jako dárek z lásky nechal pro svoji manželku, královnu Annu, postavit Ferdinand I. Na Hradčanském náměstí se zastavíme u Schwarzemberského paláce, zajdeme si do Lorety a podíváme se naproti do Černínského paláce.
Na své pouti Prahou nemůžeme minout starobylý Vyšehrad, chloubu našich pradávných dějin.
Postupně poznáváme město, jeho paláce, kostely, kláštery a zajímavé měšťanské domy, a z dávné historie se přesuneme do minulého století, které Praze přinesla například kubistické domy pod Vyšehradskou skálou. Z rušných ulic zamíříme k nejkrásnější renesanční stavbě města - letohrádku Hvězda - který je zasazen ve svěží zeleni stejnojmenné obory; také další letní sídlo patří ke stavebním skvostům své doby - Trojský zámeček a jeho francouzský park je postavený na nízké terase nad Vltavou na severním konci města.
Praha je obklopena nádhernou přírodou. Důkazem jsou pražské zahrady, včetně botanické a zoologické, a okrajové čtvrti města, kde můžeme obdivovat například rodinné domy na Babě, Břevnovský klášter či Barrandovské skály.

Exkluzivní obrazová publikace představuje nejkrásnější, nejvýznamnější a nejzajímavější architektonické, kulturní, historické i přírodní pozoruhodnosti Prahy. Je sestavena jako poznávací procházka: čtenáře zasvěceně provádí městem. První kroky vedou do srdce českého království, do korunovační komory Chrámu sv. Víta. Postupně objevujeme celé město - klenot české gotiky Pražský hrad a jeho Palácové zahrady, Královský letohrádek... Postupně poznáváme celé město, jeho paláce, kostely, kláštery a zajímavé měšťanské domy. Z dávné historie se přeneseme do minulého století; obdivujeme kubistické domy, další a další stavební skvosty své doby...

210 stran, 22,5 x 30 cm

Původní cena 439,- Kč sleva na 359,- 1. vydání

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788024011763
Nakladatelství: Knižní klub
Autor: David Petr; Soukup Vladimír; Thoma Zdeněk
Rok vydání: 2004
Stav: nové zboží
359 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby