Encyklopedie českého a slovenského letectví II - Václav Šorel
nové zboží

Encyklopedie českého a slovenského letectví II - Václav Šorel

Encyklopedie českého a slovenského letectví II - Václav Šorel
nové zboží

Tato publikace získala Čestné uznání v soutěži Slovník roku 2009.

Rozpad ČSFR v roce 1993 přinesl změny v mnoha oblastech a vliv měl také na letectví v obou nástupnických státech. Několik desetiletí trvající společná historie se nyní rozdělila a letectví České a Slovenské republiky se vydalo každé svou cestou. Právě na toto nejnovější období, na posledních 15 let vývoje, se zaměřuje tato kniha. Ačkoliv neobsahuje všechny typy letadel, se kterými létali čeští a slovenští piloti nebo byly vyrobeny československým leteckým průmyslem v tomto období, dává ucelený přehled o rozmanitosti české a slovenské aviatiky od roku 1993 do současnosti.

Stránky, na kterých se nacházejí jednotlivé typy letadel, jsou rozděleny do tří částí. V první je uvedena stručná historie typu v návaznosti na historii celkovou. Ve druhé čtenář nalezne charakteristické údaje o konstrukci letounu, ve třetí pak získá přehled o tom, jak ten či onen stroj vypadal. Celkový přehled doplňují ilustrace malíře Jaroslava Velce spolu se základními technickými daty a dobovými fotografiemi.

Součástí knihy je i historie hlavních leteckých podniků, které na českém území působily od roku 1918. Čtenář tak získává možnost udělat si ucelenou představu o vývoji celého československého leteckého průmyslu od jeho počátků až do současnosti.

Formát:220x320 mm - vázaná s laminovaným potahem

Počet stran:320 stran

Původní cena 1250,- Kč sleva o 5 %

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788025119792
Nakladatelství: Computer Press
Autor: Šorel Václav
Rok vydání: 2008
Stav: nové zboží
1 187 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby