Promlčení Edice Nejlepší detektivky
nové zboží

Promlčení Edice Nejlepší detektivky

Promlčení Edice Nejlepší detektivky
nové zboží

V nejnovější knize se Turow vrací ke svému hrdinovi Georgi Masonovi i k prostředí známému z dřívějších románů. Vynalézavě a věrně ke svému stylu Turow zkoumá otázku, nakolik „omezení ze zákona“ souvisí s lidským pochopením sama sebe.

Detektivní román z právnického prostředí o vině zřetelné i méně zřetelné, o zločinu promlčeném i nepromlčitelném a o pochybách nad spravedlností. Autor se zde vrací ke svému tématu i hrdinovi, soudci Georgu Masonovi.
Může být jasně prokázaný zločin "promlčený ze zákona"? Kde je ta hranice, za níž je třeba uvažovat lidsky a nikoli jen právnicky? A jak souvisí případ pohlavního zneužití, který právě nyní Mason řeší, s jeho vlastním životem? Nenese i on jistou vinu? Co a do jaké míry lze v životě "promlčet"? A komu všemu tím můžeme ublížit? Má vůbec právo rozhodnout o někom jiném? A souvisí nějak výhružky, které nyní dostává, s tímto případem? Autor, který je sám dlouholetý právník, zde čtivě a s napětím (i když možná trochu příliš podrobně) zasvěcuje čtenáře jednak do systému anglo-amerického práva a jeho složitostí, jednak ale i do myšlenek muže "za půlkou cesty", který až doposud vnímal svou životní cestu jako úspěšnou a morálně nezpochybnitelnou, nyní však přestává být tak nezlomně jistý....

184 stran

Původní cena 124,- kč sleva o 100,- Kč

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: Antikvariát
Nakladatelství: Mladá fronta
Autor: Turow Scott
Rok vydání: 2008
Stav: nové zboží
24 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby