Ota Hofman 1928 - 1989
nové zboží

Ota Hofman 1928 - 1989

Ota Hofman 1928 - 1989
nové zboží

Ota Hofman byl prozaik a filmový scenárista, představitel současné literatury a filmu pro mládež.

Ota Hofman se narodil v Praze v rodině obchodního cestujícího. Dětství prožil střídavě u dědečka v Podkrkonoší a v Praze na Žižkově. Žižkov byl tehdy městskou periférií a jako taková přirostla Hofmanovi k srdci. Většina jeho prací se odehrává v městském prostředí.

Po maturitě na obchodní akademii studoval Ota Hofman rok práva a poté filmovou fakultu Akademie múzických umění v oboru dramaturgie a scenáristika. FAMU absolvoval v roce 1952 scénáři filmů Jestřáb kontra Hrdlička a dětským filmem Punťa a čtyřlístek.

Ota Hofman literárně debutoval v roce 1945 verši a povídkami v časopise Středoškolák. Po absolvování FAMU pracoval jako scenárista Filmového studia Barrandov, poté působil jako dramaturg skupiny Josefa Trägra, kde vznikaly první filmy pro děti a mládež, z nichž mnohé získaly ve světě velký úspěch.

Při filmové profesi podnikl Ota Hofman mnoho cest do zahraničí. Znalost cizích prostředí využil i ve svých dílech.

V roce 1967 byl Ota Hofman pozván do Ostrova. Byl zde přijat za člena právě vzniklého dětského filmového klubu, jehož vznik inspirovaly jeho filmy. Sem se pak pravidelně vracel a pomáhal připravovat dětský filmový festival. Za tvůrčí činnost mu bylo v roce 1978 uděleno čestné občanství města Ostrova.

V roce 1979 se Ota Hofman stal zasloužilým umělcem.

160 stran

Původní cena 95,- Kč sleva 5%

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788085834543
Nakladatelství: Albert Boskovice
Autor: Kolektiv
Rok vydání: 1998
Stav: nové zboží
90 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby