Hrady a zámky Evropy - Ulrike Schöberová
nové zboží

Hrady a zámky Evropy - Ulrike Schöberová

Hrady a zámky Evropy - Ulrike Schöberová
nové zboží

Tato kniha vás doprovodí na cestě za nejkrásnějšími stavebními památkami Evropy. Prostřednictvím spousty nádherných fotografií vám ukáže, že tyto stavby neztratily nic ze svého původního lesku. A vy se můžete nechat unášet legendami a mýty, které tyto romantické hrady a pohádkové zámky obestírají již po staletí.

S leskem a se slávou:

. rytíři, hradní paní a bojovníci s draky: historie a historky týkající se výšinných a vodních hradů

. místa, kde se nechávali oslavovat králové: barokní zámky od Versailles po Aranjuez

. pohádkové stavby: zámky bohatých aristokratů z 19. století od Neuschwansteinu po Strawberry Hill

. působivé krajiny a fascinující území od Skandinávie po Portugalsko

Více než 250 velkoformátových barevných fotografií zachycuje přes 70 ohromujících evropských hradních a zámeckých areálů

Nádherné krajiny slouží jako kulisa pro nejkrásnější stavby v celé Evropě. Od Skandinávie po Portugalsko - všude jsou romantické hrady a pohádkové zámky obestřeny legendami a mýty a šíří kolem sebe závan dávno uplynulých staletí.

Tato kniha zprostředkovává nejvýznamnější data a skutečnosti, jako jsou například historické pozadí nebo architektonické zvláštnosti dané stavby. Jakou roli sehrály ve Francii hrady, na něž se uchylovali kataři? Jakými slohovými specifiky se vyznačuje architektura Strawberry Hill v Anglii? Nebo jak strávil Kurt Tucholsky svá léta na zámku Gripsholm ve Švédsku? Lehce srozumitelné texty, příběhy a anekdoty potěší každého čtenáře této knihy!

Doprovoďte nás na cestě za nejkrásnějšími stavebními památkami Evropy. Přesvědčte se prostřednictvím našich brilantních fotografií o tom, že tyto stavby neztratily nic ze svého původního kouzla. Ukážeme vám mimořádné krajiny, skvostnou architekturu a nádherné interiéry.

Počet stran: 416
Formát, hmotnost: 272 × 320 mm, 2736 g

 

Původní cena 999,- Kč sleva o 50%

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788072343652
Nakladatelství: Rebo
Autor: Schöberová Ulrike
Rok vydání: 2004
Stav: nové zboží
499 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby