Onemocnění slinivky břišní, dieta pankreatická - Pavel Kohout a kol.
nové zboží

Onemocnění slinivky břišní, dieta pankreatická - Pavel Kohout a kol.

Onemocnění slinivky břišní, dieta pankreatická - Pavel Kohout a kol.
nové zboží

Další knížka nové edice pojednává o onemocněních slinivky břišní, především o diagnostice a léčbě jednotlivých chorob. Pacienti zde mohou najít návod k tomu, jak se vypořádat s dietními a režimovými opatřeními, informace o podstatě choroby a o možných diagnostických procedurách. Tím se stávají partnery lékařů, mohou lépe pochopit a plnit doporučení, která jsou potřebná pro lepší průběh léčení nemoci.

Unikátní je pasáž o akutní pankreatitidě, navrácení běžné stravy, resp. pankreatické diety je oddáleno v případě, že onemocnění ještě není v klidové fázi. Podávání umělé výživy cestou tenké nasojejunální sondy v domácích podmínkách je opatřením, které se již provádí ve vybraných nemocnicích Evropy, ale i v České republice, umožní pacientům navrátit se dříve do domácího prostředí. Autoři doc MUDr Pavel Kohout a nutriční terapeutka Marie Lišková z Fakultní Thomayerovy nemocnice provádějí aktivně tento způsob léčby (kombinaci patřičné diety a umělé výživy) v praxi, nutriční terapeutka Olga Mengerová z IKEM přidala recepty pro jednotlivé fáze diety.

Kniha je doplněna recepty pro jednotlivé fáze pankreatické diety a doporučením, na co má pacient klást největší důraz. Slovníček pojmů, který vysvětluje cizí výrazy, a rejstřík, který zlepšuje orientaci v knížce, umožní pacientům rychleji vstřebat potřebné informace.

132 stran

Rady lékaře, průvodce dietou. Nová edice svazek III. Původní cena 167,- Kč sleva 5%

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788090382039
Nakladatelství: Forsapi
Autor: Kohout Pavel; Lišková Marie; Mengerová Olga
Rok vydání: 2007
Stav: nové zboží
158 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby