Partneři

apartmanyaber.jpg
Apartmány Aber

 

profisport.jpg

Výběr smluv Rady Evropy

Původní cena 590,- Kč sleva 50%

Cena:
Cena: 295,-
Evid. číslo: 9788071751038
Autor: Kolektiv
Nakladatelství: Prospektrum
Rok vydání: 2001
Kategorie: Právo
Stav knihy: nová
Vazba: brožovaná
Doba dodání: skladem

Další informace

Obsah: Lidská práva; Menšiny; Místní demokracie a přeshraniční spolupráce; Kultura/ školství/ sport; Média; Spolupráce v právní oblasti; Životní prostředí/ ochrana zvířat; Sociální věci; Zdravotnictví

Rada Evropy (RE) (anglicky Council of Europe, CoE, francouzsky Conseil de l'Europe) je mezivládní organizace sdružující v současné době 47 zemí (všechny evropské státy kromě Běloruska, Vatikánu a 6 sporných území). Členství je otevřené všem evropským zemím, které akceptují a zaručují právní stát, základní lidská práva a svobodu pro své občany. Mimo zaručení těchto práv a demokracie (cestou reforem) členové RE dále spolupracují např. v oblastech kultury nebo vzdělávání.

Jedním z hlavních prvních úspěchů bylo dojednání a uzavření Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod v roce 1950, která je právním základem činnosti Evropského soudu pro lidská práva.

Pro takzvané „nové země Evropy“ je RE po Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE, OSCE) dalším mezinárodním fórem, kde se setkávají s jinými zkušenostmi, zásadami a nároky, než těmi, které jsou běžné doma.

Československo vstoupilo do Rady Evropy roku 1991 a do konce roku 1992 ratifikovalo 22 mezinárodních smluv, sjednaných v rámci Rady Evropy, včetně většiny smluv lidskoprávních.

Rada Evropy má od roku svého založení 1949 sídlo ve Štrasburku, stejně jako její nejznámější instituce Evropský soud pro lidská práva.

zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Rada_Evropy

496 stran