Partneři

apartmanyaber.jpg
Apartmány Aber

 

profisport.jpg

Další dítě v rodině - Catherine Dumonteil- Kremer

Výchova sourozenců. Původní cena 199,- Kč sleva 10%

Cena:
Cena: 180,-
Evid. číslo: 978-80-262-0802-0
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2015
Stav knihy: nová
Vazba: brožovaná
Doba dodání: skladem

Další informace

Autorka nabízí pomoc rodičům sourozenců a dělí se o své zkušenosti výchovné a rodinné poradkyně i o zkušenosti při výchově vlastních dětí.
S využitím četných příkladů sleduje problematiku vývoje vztahů mezi dětmi v rodině od přípravy na narození prvního sourozence a jeho příchodu na svět. Ukazuje první vztahové problémy a
pokusy o agresi prvního sourozence. Radí, jak postupovat, chránit mladší a zároveň chápat a podporovat starší. Poskytuje rady, jak řešit vztahové problémy a konflikty v každodenním životě sourozenců, kdy a jak zasahovat, kdy ne, jak klást hranice, věnuje se prevenci konfliktů, navrhuje hry (i výchovné triky), ukazuje rodičům, jak postupovat při překonávání problémových situací emocionálním a komunikačním nekonfliktním způsobem. Vysvětluje, jak neopakovat výchovné chyby svých rodičů, které se mohly projevit na vlastních sourozeneckých vztazích v dětství i v dospělosti. Věnuje se i vztahům v tzv. nově utvořených rodinách (ve skupinách sourozenců rozvedených a nově sezdaných rodičů).

130,0 x 200,0 x 9,0 mm , 120  stran