Partneři

apartmanyaber.jpg
Apartmány Aber

 

profisport.jpg

Sluneční cesta bójských králů - Anna Bauerová

Historický román o sluneční cestě keltských králů z území dnešních Čech do Itálie. Původní cena 284,- Kč sleva na 175,- Kč

Cena:
Cena: 175,-
Evid. číslo: 9788072441259
Nakladatelství: Šulc-Švarc
Rok vydání: 2004
Stav knihy: nová
Vazba: pevná
Doba dodání: skladem

Další informace

Historický román o sluneční cestě keltských králů z území dnešních Čech do Itálie, při které se v míru a přátelství usadí s kmenem Bójů na území Etrusků, které ohrožuje římská rozpínavost. Brenos a Mogon porazí Římany v bitvě u říčky Allie a obsadí Město, ale než k tomu dojde, ve hře je velká láska i zrada třetího keltského krále Rubiose.

Historický román Anny Bauerové vypráví o dobrodružné cestě keltských králů přes Alpy na jih do Itálie. 360 let od založení Věčného města Římané dobyli a vykradli etruské Veje, ale záhy jim z Etrurie hrozí nebezpečí od Keltů. Pontifex Marcius chce uzavřít mírovou smlouvu, ale umlčí ho bratři Fabiové kvůli svým dobyvatelským plánům. Mezitím se v dalekých bójských Čechách zaplétají osudy hlavních hrdinů románu. Král Brenos vytáhl na sluneční cestu a bude to on, kdo dobude Řím. K jeho tažení se připojil i král Mogon. Na cestě zachrání dívku Chiomaru, která ho z vděčnosti doprovází, ale záhadný Mogon musí kvůli tajnému prokletí její lásku prozatím odmítat. Naopak mladý Rubios předstírá, že se zamiloval do královské dcery Diony, a sňatkem chce získat její bohatství. Brenos a Magon uzavřou spojenectví s etruským vladařem Velthurem a spřátelí se s krásnou věštkyní Sibylou, která Bójům věští slavnou budoucnost v Itálii i v jejich Bohemii za Alpami.

Formát: 140,0 x 200,0 x 20,0 mm , 350  stran