Slovník definic a výklad některých vybraných pojmů stavebního práva díl I. - Stavební právo
nové zboží

Slovník definic a výklad některých vybraných pojmů stavebního práva díl I. - Stavební právo

Slovník definic a výklad některých vybraných pojmů stavebního práva díl I. - Stavební právo
nové zboží

Slovník definic, je slovníkem na jehož tvorbě se podílel kolektiv autorů Ing.Jaroslav Hába, Ing.Tomáš Janas a Ing.Šárka Švancarová. Tématicky je rozdělen do dvou dílů. Autoři při jeho tvorbě čerpali ze svých zkušeností a v oblasti znalecké a odhadcovské činnosti z období posledních několika let.

Slovník, jehož celý název zní „Slovník definic a výklad některých vybraných pojmů stavebního práva“, je slovníkem určeným zejména pro odbornou veřejnost. Podnětem pro jeho vydání bylo několik skutečností. Jedná se zejména o přístup k tvorbě zákonů, vyhlášek a dalších norem a také překvapivě o bohatost českého jazyka. Výsledkem kombinace těchto skutečností pak je významový a výkladový nesoulad jednotlivých pojmů ve všech oblastech života společnosti. V oblastech daňových, účetních, všeobecně právních či oblastech zákonů ve vztahu k nemovitostem se setkáte s různými výklady stejných pojmů, s různými charakteristikami a popisy obsahu věcí a úkonů.

Cílem slovníku tedy bylo vytvořit srovnávací slovník, který by napomohl jednotlivé pojmy osvětlit a sjednotit jejich chápání napříč všemi oblastmi, ve kterých se používá.

V prvním díle je uvedeno 136 jednotlivých pojmů, se kterým se autoři při své práci často setkávají. Tyto pojmy jsou veskrze definovány v některém zákoně, vyhlášce či normě. Napříč oblastem však mají rozdílné definice či obsahy. Proto se slovník snaží uvést definice těchto pojmů v jednotlivých oblastech, kterými jsou oblast všeobecně právní, stavební, oblast katastru nemovitostí, daňová a účetní a pojišťovnictví, a tím zvýraznit jejich případný soulad či naopak nesoulad. V případě, že některá oblast pojem výslovně nedefinuje přestože s ním aktivně pracuje, je ve slovníku tato poznámka uvedena.

184 stran

Původní cena 175,- Kč sleva 5%

Skladem (expedice nejdéle další pracovní den)
Evidenční číslo: 9788086165769
Nakladatelství: ABF ARCH
Autor: Hába Jaroslav; Janas Tomáš; Švancarová Šárka
Rok vydání: 2003
Stav: nové zboží
166 Kč vč. DPH / ks Způsoby dopravy a platby